C2220X562JFGACTU
Description
CAP CER 5600PF 1.5KV NP0 2220
DataSheet
C2220X562JFGACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G HV Flex
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)