1808Y4K00680KCR
Description
CAP CER 68PF 4KV C0G/NP0 1808
DataSheet
1808Y4K00680KCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)