C901U152MYVDBAWL40
Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
DataSheet
C901U152MYVDBAWL40 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)