C331C392GAG5TA
Description
CAP CER RAD 3.9NF 250V C0G 2%
DataSheet
C331C392GAG5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)