C1210C186K4PAC7800
Description
CAP CER 18UF 16V X5R 1210
DataSheet
C1210C186K4PAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X5R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:18 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)