2211YA250470GCRSPU
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 2211
DataSheet
2211YA250470GCRSPU PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)