C5750X7S3A473M250KA
Description
CAP CER 0.047UF 1KV X7S 2220
DataSheet
C5750X7S3A473M250KA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)