MR051A511GAA
Description
CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 RAD
DataSheet
MR051A511GAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:510 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)