C410C392K1R5TA
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL
DataSheet
C410C392K1R5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm X7R
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)