
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16000 |
Current price of 1210J5000182JXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3.3UF 16V X5R 0805
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
CAP CER 1500PF 50V X7R 1808
CAP CER 1800PF 500V X7R 1210
CAP CER 4PF 400VAC C0G/NP0 RAD
BNC-SJ/BNC-SP RG59 9I