0805Y2000101JCT
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805
DataSheet
0805Y2000101JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)