CC0201DRNPO9BN9R0
Description
CAP CER NPO 0201
DataSheet
CC0201DRNPO9BN9R0 PDF
Part Status:Active
Capacitance:9 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)