GQM2195C2E1R8CB12J
Description
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805
DataSheet
GQM2195C2E1R8CB12J PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)