
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | SMPS Filtering |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of QMK316BJ333ML-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 160PF 50V ULTRA STA
CAP CER 390PF 3KV X7R 1812
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
CAP CER 0805 11PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 0.033UF 250V X5R 1206
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25
ENCLOSURE NETWORK ZONE