GMC21CG332J16NT
Description
CAP0805 COG 3300PF 5% 16V
DataSheet
GMC21CG332J16NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)