GR343DD72W154KW01K
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.15UF 450V X7T 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GR343DD72W154KW01K PDF
Type Description
Series:GR3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:450V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)