LLR185C70G105ME01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 1UF 4V X7S 0306
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LLR185C70G105ME01L PDF
Type Description
Series:LLR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Controlled ESR, Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)