
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.039 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.244" (6.20mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K393K10X7RF5TH5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10000PF 50V NP0 1206
CAP CER 12PF 2.5KV NP0 2325
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1210
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 1825
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL
SST10026QE.A4