
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X5R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of C1210C156K4PAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0201
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
CAP CER 1PF 200V NP0 0402
CAP CER 1UF 16V X8R 0805
CAP CER 15UF 16V X5R 1210
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT
CONN RCPT MALE 5POS SOLDER CUP