
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.054" (1.37mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of 0805E473K500KHT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 50V X8R 0402
CAP CER 33PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 39PF 1KV NP0 1812
CAP CER 1800PF 50V C0G 1206
CAP CER 0.047UF 50V 0805
DUAL-CH HOT SWAP CONTROLLER
OM3 12F INTERCONN OFNP MPO F TY