
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603C151M3HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 1206
CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 2220
CAP CER 3300PF 10V X7R 0603
CAP CER 0603 150PF 25V ULTRA STA
CAP CER 68PF 100V BP 0805
CABLE 5COND 12AWG BLACK 100'
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM