
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.2 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1210J2508P20BFT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 AXIAL
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
CAP CER 0.015UF 50V X7R 2220
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
CAP CER 0.018UF 500V X7R 2220
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1210
FIXED IND 50NH 40A 0.6 MOHM SMD