
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.8 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of VJ0805A6R8DXBCW1BC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1206 2.2PF 100V ULTRA ST
CAP CER 8200PF 250V X7R 0805
CAP CER 5600PF 500V X7R 1808
CAP CER 1210 330PF 10V ULTRA STA
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0402
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0805
RESISTOR POWER ADJ 7.5K OHM 50W