
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.4 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of VJ0805D2R4CXCAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 2PF 50V ULTRA STABL
CAP CER 8200 PF 200V X7R 0805 PB
CAP CER
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0805
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412
CONN PLUG MALE 22POS GOLD CRIMP