
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 82 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Epoxy Mountable, Non-Magnetic |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90000 |
Current price of VJ0402A820JNAAJ00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.027UF 16V U2J 0805
CAP CER 56PF 5KV C0G/NP0 2220
CAP CER 56PF 1KV X7R 1210
CAP CER 82PF 50V 0402 EPOXY
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
CAP CER 5600PF 25V X7R 1206
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP