
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.039 µF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of VJ0603V393ZXAPW1BC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 100PF 25V X7R 0603
CAP CER 20PF 25V NP0 0805
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
CAP CER 0.039UF 50V Y5V 0603
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP
CAP CER SMP MLC HI-REL