
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AU |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Gold Flash Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of AU031C103KA72A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1210
CAP CER 0.039UF 630V X7R 1210
AUTOMOTIVE GRADE SOFT TERMINATIO
CAP CER 680PF 200V X7R 1206
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
IC PWR SWITCH N-CHANNEL 1:1 8SOP
ERC-50 70.6K .1% T-2 RNC50H7062B