
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 2220YA250181KXRB16 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2PF 100V NP0 1206
CAP CER 360PF 25V C0G/NP0 RADIAL
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL
CAP CER 820PF 200V X7R 0805
CAP CER 180PF 250V X7R 2220
CAP CER 2PF 100V NP0 1206
IC REG LINEAR 5.8V 150MA SOT89-5