
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.56 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1825J2000564MXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 7PF 50V C0G RADIAL
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
CAP CER 0402 91PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 1.2PF 16V C0G 01005
CAP CER 0.56UF 200V X7R 1825
LABEL HEAT SHRINKABLE WHITE
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 120V