C1206C393J4JACAUTO
Description
CAP CER 0.039UF 16V U2J 1206
DataSheet
C1206C393J4JACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto U2J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.039 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)