
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto U2J Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206X223J4JACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2000PF 250V C0G/NP0 RAD
CAP CER 5600PF 50V X7R 1812
CAP CER 47 PF 630V NP0(C0G) 1206
CAP CER 390PF 250V X7R 1808
CAP CER 0.022UF 16V U2J 1206
CIRCULAR
RESISTOR POWER ADJ 2 OHM 300W