AQ12EM5R1BAJWE
Description
CAP CER 5.1PF 150V 0505
DataSheet
AQ12EM5R1BAJWE PDF
Type Description
Series:AQ
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:5.1 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)