
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 5 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MA0603CG5R0D100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
CAP CER 0.39UF 100V X7R 1808
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
CAP CER 2.4PF 500V NP0 1111
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603
CAP CER 5PF 10V C0G/NP0 0603
FIXED IND 3.6NH 300MA 0.2