GQM22M5C2H6R8DB01K
Description
CAP CER 6.8PF 500V NP0 1111
DataSheet
GQM22M5C2H6R8DB01K PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)