C0603C620J1GAC7867
Description
CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
C0603C620J1GAC7867 PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:62 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)