
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-400 Y2-250 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.512" Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C967U682MYVDAAWL45 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805
CAP CER 0.47UF 200V X7R 1825
CAP CER 62PF 200V NP0 1210
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
BNC-SP/TNC-RP G316 36I
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP