
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VJ0402A220JLAAJ32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.047UF 10V X7R 2220
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 0805 2.7PF 50V ULTRA STA
CAP CER 22 PF 50V NP0(C0G) 0402
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
OSC XO 915MHZ 2.5V LVDS
CONN RCPT MALE 10P GOLD SLDR CUP