
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.27 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1206Y0250274JXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFTY 1812 82PF X1 250 / Y2 250 C
CAP CER 1210 270PF 50V ULTRA STA
CAP CER 1500PF 10V X7R 0805
CAP CER 0.27UF 25V X7R 1206
TVS DIODE 10V 17V DO215AB
CAP MINI PANEL IND AMBER SEAL
CABLE MARKER FERRULE