
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of C3225X8R2A474M200AB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 2.5KV C0G/NP0 2225
CAP CER 820PF 1KV NP0 1808
CAP CER 0402 120PF 16V ULTRA STA
CAP CER 3.3UF 16V X7R 1812
CAP CER 0.082UF 250V X7R 1210
CAP CER 0.47UF 100V X8R 1210
SMA-RP/MMCX-SP G316 108I