VJ0805A151KXCMP
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
DataSheet
VJ0805A151KXCMP PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)