GR331BD72W223KW01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.022UF 450V X7T 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GR331BD72W223KW01L PDF
Type Description
Series:GR3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:450V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)