
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CBR-SMD RF C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of CBR04C809D5GAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
CAP CER 0.18UF 63V X7R 2225
CAP CER 0.056UF 10V U2J 1210
CAP CER 8PF 50V NP0 0402
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
LED COB LC020C 4000K RECTANGLE
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 96FBGA