
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 150V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.070" (1.78mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1111J1500272KQT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.47UF 200V Y5V 1812
CAP CER 6800PF 500V X7R 1210
CAP CER 2200PF 10V U2J 0402
CAP CER 0.018UF 100V C0G 1210
CAP CER 2700PF 150V C0G/NP0 1111
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5