
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| Temperature Coefficient: | X6S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 9000 |
Current price of GRM21BC81D106ME51L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5600PF 50V X7R 1210
CAP CER 1206 200PF 100V ULTRA ST
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL
CAP CER 10UF 20V X6S 0805
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP