
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1210Y1K00470FCT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 2225
CAP CER 16PF 16V C0G 01005
CAP CER 0.18UF 200V X7R 1210
CAP CER 0603 11PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 4.7NF 1200V C0G 2220
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1210
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 32VDC