
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GoldMax 300 Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.018 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C328C183G5G5TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 16PF 250V C0G/NP0 RADIAL
CAP CER 18PF 2KV C0G/NP0 1210
CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 1825
CAP CER 560PF 4KV X7R 2220
CAP CER 0.1UF 25V Y5V (F) 0603
CAP CER 0.15UF 16V X7R 1206
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 RAD