
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.2 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 32000 |
Current price of 0603J1008P20DAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 630V C0G/NP0 1210
CAP CER 10000PF 10V C0G/NP0 1210
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
CAP CER 6800PF 25V X7R 0805
CAP CER 0.018UF 50V Y5V 0805
CAP CER 1800PF 100V X7R 1808
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603