GQM22M5C2H330GB01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 500V NP0 1111
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GQM22M5C2H330GB01L PDF
Type Description
Series:GQM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)