
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90000 |
Current price of VJ0402D180KLAAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 50V Y5V 0805
CAP CER 1210 39NF 10V ULTRA STAB
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766
M12 A-CODE 4PIN MALE, HARAX/IDC,