
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 39 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206C390F2GACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 1.8PF 10V ULTRA STA
CAP CER 0.015UF 16V X7R 1812
CAP CER 68PF 1KV X7R 1210
CAP CER 2200 PF 50V NP0(C0G) 080
CAP CER 39PF 200V NP0 1206
SMA-RJB/TNC-SP G316 36I
IC FPGA 215 I/O 281CSP